Lidhje

Kryeministri Rama, konferencë për shtyp në mbyllje të vitit


Kryeministri Rama, konferencë shtypi për fundvitin
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Në Tiranë, kryeministri Edi Rama tha se ekonomia shqiptare po rifiton ngritjen graduale, pas humbjeve shumëvjeçare me energjinë, borxhet dhe deficitet. Ai deklaroi se vitin e ardhshëm do të nisë reforma e sigurimeve, krahas reformave të tjera në ekonomi. Rritja ekonomike do të jetë mbi 3 për qind, por do të vazhdojë shlyerja e borxheve ndaj kompanive dhe ish- të burgosurve politikë të diktaturës.

Kryeministri Rama, konferencë shtypi për fundvitin
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

XS
SM
MD
LG