Lidhje

Reagime pas vizitës së kryeministrit Rama në Serbi


Reagime nga Kosova mbi vizitën e z. Rama ne Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00

Bashkimi Evropian dhe autoritetet në Kosovë e kanë cilësuar vizitën e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama në Serbi, si një pikë kthese në marrëdhëniet ndërmjet të dy vendeve. Por, në Serbi kanë vazhduar edhe sot reagimet negative ndaj qëndrimit të kryeministrit Rama drejt pavarësisë së Kosovës dhe rëndësisë që ka njohja e saj edhe nga Beogradi. Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë, Leonat Shehu.

Reagime nga Kosova mbi vizitën e z. Rama ne Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00

XS
SM
MD
LG