Lidhje

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Maqedoninë viziton Shkupin


Raportuesi i Parlamentit Evropian për Maqedoninë viziton Shkupin

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Maqedoninë, deputeti Riçard Hauit i cili po qëndron në Shkup, thotë se beson në një arritje kompromisi për zgjidhjen e problemit të emrit të Maqedonisë, që do t’ia lehtësonte dhe rrugën këtij vendi drejt integrimeve evropiane.

Raporti i progresit për Maqedoninë pritet pas pak javesh, ndërkohë që opinioni publik në vend nuk shpreson se aty do të jetë dhe data për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

XS
SM
MD
LG