Lidhje

Fushata për raundin e dytë të zgjedhjeve në Kosovë


Të hënën në Kosovë fillon fushata pesëditëshe për raundin e dytë të zgjedhjeve për pushtetin komunal që do të mbahet më 1 dhjetor. Vendimi u publikua sot nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i cili vërtetoi rezultate e raundit të parë të këtyre zgjedhjeve, ndërsa urdhëroi përsëritje të zgjedhjeve në tri vendvotime në komunën e Zveçanit, një komunë me shumicë serbe në veri të Kosovës. Komunat veriore u përfshinë sivjet për herë të parë në zgjedhjet komunale të Kosovës dhe kjo u bë e mundur me marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

XS
SM
MD
LG