Lidhje

Reagime për vrasjen e politikanit serb


Vrasja e anëtarit të kuvendit të komunës së veriut të Mitrovicës, u dënua ashpër nga autoritetet e Kosovës, të cilat thanë se kjo është përpjekje për të penguar synimet e institucioneve Kosovës që të vendosin sundimin e ligjit dhe qëndrueshmërinë në në gjithë vendin.

XS
SM
MD
LG