Lidhje

Reagime ndaj koalicionit VMRO-BDI


Reagime ndaj koalicionit VMRO-BDI
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Partitë VMRO-DPMNE dhe Bashkimi Demokratik për Integrim kanë arritur një marrëveshje për koalicion të përbashkët qeveritar, ndërsa kjo ka nxitur mjaft reagime në Maqedoni, për shkak të pozitës, të vlerësuar si të dobët nga analistët, të BDI-së në bisedime.

XS
SM
MD
LG