Lidhje

Media Arkivi

Reagime ndaj koalicionit VMRO-BDI


Partitë VMRO-DPMNE dhe Bashkimi Demokratik për Integrim kanë arritur një marrëveshje për koalicion të përbashkët qeveritar, ndërsa kjo ka nxitur mjaft reagime në Maqedoni, për shkak të pozitës, të vlerësuar si të dobët nga analistët, të BDI-së në bisedime.

XS
SM
MD
LG