Lidhje

Reagime pas operacionit anti-krim në Kosovë


Në Kosovë, organizatat që merren me luftën kundër korrupsionit dhe zhvillimet në sistemin e drejtësisë, thonë se operacioni i së mërkurës kundër krimit të organizuar ishte më shumë një shfaqje e autoriteteve të rendit. Autoritetet e rendit, ato vendasedhe ndërkombëtare, zhvilluan dje një operacion, ndër më të mëdhenjtë në Kosovën e pasluftës, që ishte drejtuar kundër 40 personave që sipas prokurorisë janë pjesë e një grupi kriminal që drejtohet nga Azem Syla, deputet i parlamentit të Kosovës.

Reagime pas operacionit anti-krim në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG