Lidhje

Intervistë me pianistin Redi Llupa


Intervistë me pianistin Redi Llupa
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
Pianisti nga Shqipëria Redi Llupa ka interpretuar në salla të ndryshme të botës, dhe më së fundmi, talenti i tij e ka sjellë në Miami këtu në Shtetet e Bashkuara. Ai vazhdon studimet për doktoraturë në Frost School of Music të Universitetit të Miamit, dhe është asistent i departamentit të pianos nën pedagogjinë e artistit Santiago Rodriguez. Të martën, më 4 shkurt, ai dha recitalin e tij të doktoraturës ku e njohu publikun edhe me kompozime shqiptare. Kolegia jonë, Joana Allamani e intervistoi pianistin me Skype një ditë pas recitalit.
Intervistë me pianistin Redi Llupa
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00

Redi Llupa ka lindur në një familje muzikantësh dhe, sipas tij, të qenët kureshtar është një element i rëndësishëm që duhet të jetë tek çdo artist. Në një intervistë me pianistin ne e pyetëm për pasionin e tij muzikor, për karrierën dhe projektet e tij.
XS
SM
MD
LG