Lidhje

Debate mbi reformën territoriale


Reforma administrativo territoriale po ngjall diskutime edhe në nivelin vendor.

Në Qarkun e Gjirokastrës, që përfshin edhe Tepelenën dhe Përmetin, zhvillimet demografike kanë sjellë braktisjen e zonave rurale dhe pakësimin e popullsisë edhe në qytete.

Shumë nga bashkitë dhe komunat nuk kanë financime për të kryer investime dhe të gjitha shpenzimet i përqëndrojnë për personelin.
Debate për reformën territoriale
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG