Lidhje

Restoranti shqiptar "Tradita" në Nju Jork


Pronari i një restoranti në Nju Jork ka vendosur të ruajë traditën shqiptare të gatimit. Ai quhet Ramiz Kukaj dhe ka një ëndërr që do të ishte e guximshme për çdo pronar restoranti. Siç njofton nga Nju Jorku kolegu ynë Ilir Ikonomi, zoti Kukaj po përpiqet t’u ofrojë klientëve jo vetëm gatimin tradicional, por edhe një vështrim nga tradita dhe kultura shqiptare.

Restoranti "Tradita" në Nju Jork
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:25 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG