Lidhje

Maqedoni, retorika nacionaliste në fushatë


Maqedoni, retorika nacionaliste në fushatë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Në mitingjet e partive në Maqedoni, në kuadër të fushatës zgjedhore është e pranishmeretorika nacionaliste. Analistët vlerësojnë se kjo gjë mund të ketë pasoja tek raportet ndëretnike. Zgjedhjet e parakohëshme parlamentare mbahen më 11 dhjetor dhe ato pritet të ndiqen nga 340 vëzhgues të OSBE-së, krahas një numri të madh të vëzhguesve vendas.

Maqedoni, retorika nacionaliste në fushatë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

XS
SM
MD
LG