Lidhje

Rick Santorum shpreh mbështetjen për ish-rivalin e tij Mitt Romney


Ish kandidati për president Rick Santorium po mbështet tani ish-rivalin e tij, Mitt Romney, për emërimin e Partisë Republikane në zgjedhjet presidenciale.

Në një letër që ai ja çoi me e-mail përkrahësve të tij mbrëmë dhe që është pubklikuar sot në faqen e tij në internet, zoti Santorum thotë se ai e mori vendimin pas një takimi që pati me zotin Romney javën e kaluar në Pitsburg të Pensilvanisë.

Santorum i siguroi përkrahësit se zoti Romney, ish-guvernator i Massachusetsit, ka të njëjtat kërkesa me të për uljen e taksave dhe për një qeveri më të vogël, si dhe kundërshtimin që ata kanë ndaj abortit dhe martesës mes të njëjtit seks.

XS
SM
MD
LG