Lidhje

Trazira në Baltimore

Protestuesit e dhunshëm e zhytën në kaos një pjesë të qytetit Baltimore të hënën, duke djegur një farmaci, duke u vënë zjarrin makinave të policisë dhe duke hedhur tulla në drejtim të policëve. Trazirat filluan vetëm pak orë pas funeralit të afrikano-amerikanit 25-vjeçar Freddie Gray, i cili vdiq nga një dëmtim ende i pashpjegueshëm i shtyllës kurrizore, gjatë kohës që ndodhej nën arrest policor në fillim të këtij muaji.


Ngarko më shumë

XS
SM
MD
LG