Lidhje

Albanologu Elsie paraqet fotografi të Edit Durhamit


Albanologu Robert Elsie paraqiti në Muzeun Kombëtar të Fotografisë "Marubi" në Shkodër një koleksion, të panjohur deri tani, me foto të shkrepura nga Edit Durham gjatë udhëtimeve të saj në Shqipëri dhe në Mal të Zi në vitet 1903-1913.

Robert Elsie me një koleksion fotosh të Edit Durhamit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG