Lidhje

Ruajtja e trashëgimisë kulturore në Malin e Zi


Institucionet vendore në Ulqin së bashku me ato qendrore në Mal të Zi kanë nisur konservimin dhe restaurimin e disa objekteve të trashëgimisë kulturore në këtë zonë. Masat e konservimit janë shumë të nevojshme për mbrojtjen e monumenteve kulturore dhe arkeologjike, që në zonën e Ulqinit gjenden në një numër të madh.

Ruajtja e trashëgimisë kulturore në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG