Lidhje

Ruajtja dhe promovimi i traditës shqiptare të ushqimit


Ruajtja dhe promovimi i traditës shqiptare të ushqimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

Një grup kuzhinierësh shqiptarë, në Shqipëri, Kosovë dhe jashtë saj, kanë krijuar një fondacion me anë të të cilit synojnë promovimin e traditës ushqimore shqiptare. Kjo lëvizje e krijuar këtu në New York të Shteteve të Bashkuara, ka për qëllim dokumentimin e traditave të kuzhinës shqiptare.

XS
SM
MD
LG