Lidhje

Intervistë me deputeten e PD, Rudina Hajdari


Intervistë me deputeten e PD, Rudina Hajdari
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:10 0:00

Këto ditë në universitetin Columbia në Nju Jork u zhvillua një diskutim rreth zhvillimeve në Ballkan në erën e presidentëve Trump e Putin. Diskutimi pati si qëllim të shpalosë ide rreth paragjykimeve ekzistuese që kanë të bëjnë me Ballkanin si "arenë" për lojrat e pushtetit mes ideologjive ndërkombëtare dhe se çfarë ka ndryshuar në qasjet drejt Ballkanit, kryesisht me zgjedhjen e presidentit Donald Trump. E ftuar si pjesë në këtë diskutim ishte dhe zonja Rudina Hajdari, deputete e Parlamentit të Shqipërisë, anëtare e Komisionit për Politikën Jashtme dhe atij për Integrimin Europian e cila dha një intervistë për Zërin e Amerikës.

Intervistë me deputeten e PD, Rudina Hajdari
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:10 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG