Lidhje

Presidenti rus Putin viziton Volgogradin


Presidenti rus Vladimir Putin vizitoi sot qytetin e Volgogradit, ku dy sulme vetëvrasëse këtë javë shkaktuan vdekjen e 34 personave.

Zoti Putin vuri lule në vendndodhjen e njërit prej sulmeve dhe vizitoi të mbijetuarit në një spital të qytetit.

Në komentet pata një takimi me zyrtyarë të Ministrisë së Brendshme dhe Byrosë së Sigurisë Federale, zoti Putin tha se sulmet ishin të pajustifikueshme.

Një sulm të dielën në një hyrje të stacionit kryesor të trenit të Volgograd shkaktoi vdekjen e 18 vetëve, ndërsa shpërthimi i së hënës në një autobus la 16 të vdekur.
XS
SM
MD
LG