Lidhje

Sejdiu: Idetë për lëvizje kufijsh janë të rrezikshme

  • Leonat Shehu

Sejdiu: Idetë për lëvizje kufijsh janë të rrezikshme

Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu tha sot në fjalimin vjetor në Parlament se idetë për lëvizje kufijsh janë të rrezikshme, ndërsa i bëri thirrje Beogradit që të heqë dorë nga mbështetja e strukturave paralele. I bojkotuar nga një pjesë e opozitës, fjalimi i presidentit u përqendrua në arritjet e vendit dhe në thirrjet për angazhim më të fuqishëm në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

XS
SM
MD
LG