Lidhje

Prishtinë, përfundon seminari kulturor


Prishtinë, përfundon punimet seminari mbi gjuhën
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Në Prishtinë përfundoi Seminari i 33-të ndërkombëtar për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare, ku morën pjesë studiues të shumtë të Albanologjisë. Ndonëse i parashikuar si një tubim shkencor që në themelimin e tij më 1974, seminari ka vuajtur nga ndikimi i zhvillimeve politike në Kosovë.

Prishtinë, përfundon punimet seminari mbi gjuhën
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG