Lidhje

Senatori Chris Murphy viziton Kosovën


Senatori Chris Murphy viziton Kosovën
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

Në Kosovë, anëtari i komisionit të Senatit për mmarrëdhënie të jashtme në Kongresin amerikan, senatori Chris Murphy, u shpreh i bindur se shumë shpejt partitë politike në Kosovë do të gjejnë zgjidhje për krijimin e institucioneve. Gjatë një vizite në Kosovë, programi i së cilës ishte shkurtuar duke reflektuar situatën politike të pazgjidhur në vend, ai tha se zgjidhja duhet te gjendet nga te zgjedhurit e qytetarëve dhe jo me ndërhyrje nga jashtë. Senatori Murphy tha se qëllimi i vizitës së tij ka të bëjë me konfirmimin e partneritetit të Shteteve të Bashkuara me Kosovën dhe për të shprehur mirënjohjen për përparimin e bërë.

Senatori Chris Murphy viziton Kosovën
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

XS
SM
MD
LG