Lidhje

Objektivat e qeverisë së ardhshme të Serbisë


Mandatarja për postin e kryeministrit në Serbi, Ana Bërnabiç, tha të mërkurën se synimi i qeverisë së ardhshme është integrimi në Bashkimin Evropian dhe një politikë e jashtme e drejtpeshuar që synon marrëdhënie të mira me perëndimin dhe Rusinë e Kinën në lindje. Kabineti i propozuar prej saj përbëhet nga shumica e ministrave të qeverisë që drejtohej deri tash nga presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, përfshirë edhe ministra me qëndrime të qarta pro ruse.

Objektivat e qeverisë së ardhshme serbe
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG