Lidhje

Sfida të mëdha ndërsa Presidenti Biden riangazhohet me Iranin


Sfida të mëdha ndërsa Presidenti Biden riangazhohet me Iranin
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Presidenti Joe Biden ka njoftuar për një riangazhim me Teheranin dhe për rikthimin tek marrëveshja bërthamore e Iranit nga e cila administrata e ish-Presidentit Trump u tërhoq në vitin 2018. Kjo kritikohet nga Izraeli që thotë se kështu do t’i hapet rruga Iranit drejt një arsenali bërthamor.

XS
SM
MD
LG