Lidhje

SHBA, mbështetje për arsimin dhe shëndetësinë


Pjesëtarë të Gardës Kombëtare të New Jersey-t, New York-ut dhe Korpusit Amerikan të Paqes, morën pjesë në një mision humanitar në Bashkinë e re të Vaut të Dejës, duke rikonstruktuar shkollën e mesme dhe qendrën shendetësore. I pranishëm në ceremoninë e përfundimit të misionit, zëvendës ambasadori amerikan, David Muniz, tha se SHBA do të vazhdojnë edhe në të ardhmen të mbështesin arsimin dhe shëndetësinë në Shqipëri, si ndihmë për popullin shqiptar.

SHBA mbështet arsimin dhe shëndetësinë në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG