Lidhje

ShBA Zgjedhjet 2018

Më 6 nëntor zhvillohen zgjedhjet për në Kongres. Rezultati i tyre do të përcaktojë se cila parti do të kontrollojë dhomat e Kongresit. Amerikanët do të votojnë për të zgjedhur 435 anëtarët e Dhomës së Përfaqësuesve dhe për 35 vende në Senat. Ndiqni rezultatet hap pas hapi në tabelën e mëposhtme.

Loading...
XS
SM
MD
LG