Lidhje

Gjirokastër: Shkëmbim me armë në operacionin për bllokimin e hashashit


Gjirokastër: Shkëmbim me armë në operacionin për bllokimin e hashashit

Përlasja mes trafikantëve të lëndëve narkotike dhe policisë është bërë më e ashpër në brezin kufitar te Shqipërisë me Greqinë.

Policia e Gjirokastrës tha se gjatë një operacioni për bllokimin e rreth 150 kilogramëve hashashi në kufi ka pasur shkëmbime me armë zjarri me trafikantët.

Policia sekuestroi tre prej armëve dhe po bashkëpunon me policinë greke për arrestimin e gjashtë personave të përfshirë në trafik narkotikësh.

XS
SM
MD
LG