Lidhje

Media Arkivi

Shkodër: Përkujtohet 25-vjetori i masakrës së 2 prillit 1991


Në Shkodër u përkujtua sot 25 vjetori i masakrës së 2 prillit të vitit 1991, kur gjatë një proteste antikomuniste para ish-Komitetit të Partisë së Punës, u vranë nga forcat e policisë dhe sigurimit të shtetit 4 Dëshmorët e Demokracisë dhe u plagosën shumë të tjerë.

XS
SM
MD
LG