Lidhje

Shkodër, "Karvani i Bereqetit"


Albania Whirling Dervish

Nga Bashkia "Bajram Pasha" e Stambollit është nisur në drejtim të vendeve të rajonit të Ballkanit "Karvani i Bereqetit", i cili gjatë muajit të Ramazanit, përcjell mesazhe paqeje dhe vëllazërimi mes popujve. Mbrëmë, "Karvani i Bereqetit" arriti në qytetin e Shkodrës, ku për të dhjetin vit rradhazi shtroi një iftar për besimtarët muslimanë. Pas Shkodrës, "Karvani i Bereqetit" do të udhëtojë në drejtim të Kosovës dhe vendeve te tjera te rajonit.

Karvani i bereqetit
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG