Lidhje

"Panairi i artizanatit" në qytetin e Shkodrës


Dita e Artizanatit në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:24 0:00

Sot, në Ditën e Artizanatit dhe Zejtarisë, në qytetin e Shkodrës u hap "Panairi i artizanatit" me pjesëmarrjen e artizanëve të njohur nga qytete të ndryshme të Shqipërisë, Kosovës dhe Malit të Zi. Tradita e artizanatit po gjallërohet vitet e fundit si pjesë e zhvillimeve në sektorin e turizmit. Por, artizanët thonë se mungon interesimi dhe mbështetja e duhur nga strukturat shtetërore për artizanatin tradicional.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG