Lidhje

Shkodër: Paraqitet planifikimi urban kombëtar


Në Shkodër u paraqit sot Plani i Përgjithshëm Kombëtar "Shqipëria 2030", i hartuar nga Agjencia Kombëtare e Planifikimit të Territorit dhe Ministria e Zhvillimit Urban. Ky plan pritet t’i shërbejë zhvillimit të qëndrueshëm territorial, ekonomik, social dhe mjedisor të Shqipërisë gjatë 15 viteve të ardhshme.

Paraqitet plani kombëtar për planifikimin e territorit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

XS
SM
MD
LG