Lidhje

Ruajtja e vlerave muzeale


Ruajtja e vlerave muzeale
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:18 0:00

Një grup intelektualësh të qytetit të Shkodrës po bëjnë përpjekje për ta shndërruar në muze shtëpinë ku, në vitin 1899, u themelua shoqëria “Bashkimi”, e cila luajti rol për përhapjen e gjuhës shqipe dhe për lëvizjen arsimore në Shqipëri.

XS
SM
MD
LG