Lidhje

Nënshkodra përsëri e përmbytur


Rritja e nivelit të ujrave në lumejtë Drin dhe Buna, e shoqëruar me shkarkimet nga hidrocentrali i Vaut të Dejës, ka krijuar një situate problematike në zonën fushore të Nënshkodrës, ku janë përmbytur rreth 900 hektarë toka bujqesore. Përkeqësimi i situatës ndodh ndërkohë që banorët e Nënshkodrës prej disa javësh po protestojnë në kërkim të vlerërs së plotë të dëmeve që ju shkaktua nga përmbytjet masive të viteve 2010-2011.

Vërshime në zonën e NënShkodrës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

XS
SM
MD
LG