Lidhje

Banorët e Shkodrës, në nevojë urgjente për ndihma


Kanë kaluar më shumë se tre javë nga fillimi i përmbytjeve në Shkodër dhe banorët shprehen se tashmë ekonomia e tyre është dëmtuar rëndë dhe se kërkohet ndihma e shtetit.

Banorët kanë nevoja të ngutshme për bazë ushqimore për bagëtitë, por sipas bashkisë, qeveria deri tani ka plotësuar më pak se 50 përqind të nevojave të banorëve për ushqimin e bagëtive. Ndërkohë, përfaqësues të qeverisë, thonë se të gjithë stukturat e shtetit janë në mbështetje të banorëve të zonave të përmbytura.

Situata e përmbytjeve në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:26 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG