Lidhje

Shqipëri, përmirësohet infrastruktura turistike në veri


Zona Veriore e Shqipërisë ka pasuri të shumta turistike, si Lugina e Valbonës, Bjeshkët e Namuna, Parku Kombëtar i Thethit, ai i Razmës si dhe Vermoshi. Nga viti në vit, po përmirësohet infrastruktura turistike në këto zona, duke shtuar edhe numrin e vizitorëve vendas dhe atyre të huaj. Në përpjekje për të nxitur dhe promovuar vlerat turistike të këtyre zonave malore, po punohet për lidhjen e internetit në zonën e Bjeshkëve të Namuna, për promovimin e bujtinave dhe haneve të ndërtuara nga banorët vendas, si dhe hartës dixhitale të zonave turistike, pjesë e projekteve ndërkufitare Shqipëri-Mali i Zi, që financohen nga BE.

Turizmi në veri
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

XS
SM
MD
LG