Lidhje

Shkup, marshim kundër dhunës ndaj punëtoreve të seksit


Punëtoret e seksit në Shkup, në ditën botërore kundër dhunës ndaj tyre marshuan sot në qendër të Shkupit për të kërkuar vëmendjen e autoriteteve dhe ndalimin e krimeve dhe të dhunës kundër tyre. Bashkë me to marshuan edhe dhjetra aktivistë për të drejtat dhe mbrojtjen e tyre. Në Maqedoni njoftimet janë të ndryshme në lidhje me numrin e punëtoreve të seksit që shkojnë nga tre apo pesë mijë deri në disa herë më shumë se kaq.

Shkup, marshim kundër dhunës ndaj punëtoreve të seksit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG