Lidhje

Shkup: diplomohen kadetë nga Kosova, Bosnja, Mali i Zi


Shkup: diplomohen kadetë nga Kosova, Bosnja, Mali i Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Një numër kadetësh, pjesëtarë të pakicave në Kosovë po studiojnë në Akademinë ushtarake në Shkup, së bashku me kolegë nga Bosnja dhe Mali i Zi. Sot bënë betimin solemn katër nëntogerë të rinj nga Kosova, ndër 25 kadetët e diplomuar. Autoritetet e Forcave të Sigurisë së Kosovës e vlerësuan bashkëpunimin me Akademinë maqedonase.

Shkup: diplomohen kadetë nga Kosova, Bosnja, Mali i Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

XS
SM
MD
LG