Lidhje

120-vjetori i Shoqërisë "Bashkimi"


120-vjetori i Shoqërisë "Bashkimi"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Në Lezhë u përkujtua 120-vjetori i themelimit të shoqërisë "Bashkimi", e cila në një periudhë të rëndësishme të historisë, dha kontribut të vyer për kulturën kombëtare. Pjesë e veprimtarive ishte çelja e një fotoekspozite dhe botimi i Fjalorit të Gjuhës Shqipe.

XS
SM
MD
LG