Lidhje

Shqipëri, parlamenti voton dy nga tre anëtarët e Gjykatës Kushtetuese


Shqipëri, parlamenti voton dy nga tre anëtarët e Gjykatës Kushtetuese
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Në Shqipëri, parlamenti votoi sot për dy nga tre anëtarët e Gjykatës kushtetuese që i takojnë atij t’i emërojë. Me një shumicë prej 105 votash u përzgjodhën Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji. Vendimi u kritikua nga Partia Demokratike e cila foli per shkelje të kushtetutës.

XS
SM
MD
LG