Lidhje

Shqipëri, emigrimi me pasoja të mëdha demografike


Shqipëri, emigrimi me pasoja të mëdha demografike
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Në Shqipëri emigrimi po sjell pasoja të mëdha demografike dhe rënie të shtesës natyrore të popullsisë. Qarku i Gjirokastrës mbetet nga zonat më të prekura në vend për nga braktisja prej banorëve.

XS
SM
MD
LG