Lidhje

Marrëdhëniet ndërkufitare Shqipëri-Greqi


Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00
Shqipëria dhe Greqia po shtojnë kohët e fundit kontaktet në zonat ndërkufitare sidomos në këmbimet kulturore. Disa Programe të Bashkimimit Europian synojnë afrimin mes banorëve por edhe nxitjen e turizmit.Si zonat në veri të Greqisë edhe ato në Jug të Shqipërisë janë prekur thellë nga kriza ekonomike dhe financiare e cila ka rritur edhe format e trafiqeve ne kufi.

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG