Lidhje

Shqipëri, industria fasone në vështirësi


Shqipëri, industria fasone në vështirësi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Përfaqësues të industrisë fasone në Shqipëri deklaruan sot se, për shkak të zhvlerësimit te euros dhe mosrimbursimit, po shkojnë drejt falimentimit. Ndërkohë, edhe punëtoret e bizneseve fason po protestojnë për pagat e ulëta dhe rritjen e normës së punës.

XS
SM
MD
LG