Lidhje

Përfshirja e institucioneve shkencore në favor të zhvillimit dhe mbrojtjes së mjedisit


Përfshirja e institucioneve shkencore në favor të zhvillimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Agjensia e Kombeve të Bashkuara po mbështet përfshirjen më të madhe të studiuesve në Shqipëri në përgjigje të nevojave që kanë autoritet vendore dhe qëndrore sidomos për mbrojtjen e mjedisit. Në disa universitete po nxiten marrëveshje bashkëpunimi ku përfshihen kërkuesit shkencorë dhe organet shtetërore. Studiuesit vlerësojnë se institucionet shkencore duhet të luajnë rol më të madh në hartimin e politikave në favor të zhvillimit dhe mbrojtjes së mjedisit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG