Lidhje

Ndihma ekonomike në Shqipërinë jugore


Në jug të Shqipërisë, dhjetëra persona paraqiten çdo ditë pranë njësive vendore për të kërkuar ndihmë ekonomike. Zonat e Tepelenës njihen për numrin më të madh të familjeve të varfëra që jetojnë me ndihmë ekonomike. Zyrtarët e punësimit thonë se skema e ndihmës paraqet mjaft probleme dhe jo në pak raste janë evidentuar shkelje të ligjit.

Ndihma ekonomike
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG