Lidhje

Ndotja mjedisore dhe turizmi në Shqipëri


Sezoni turistik ka nisur në Shqipëri, por një nga problemet më të mëdha që po shfaqet në shumë zona është mjedisi. Ndotja e lumenjve dhe plazheve nga mbetjet urbane mbetet një shqetësim që kërkon sipas specialistëve një zgjidhje të qëndrueshme. Autoritetet po ndërmarrin herë pas here nisma pastrimi, por vlerësohet se bashkitë nuk po përmbushin përgjegjësitë për menaxhimin e mbetjeve.

Mjedisi në zonat turistike
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG