Lidhje

Shqipëri: Opozita kujton 21 janarin


Shqipëri: Opozita kujton 21 janarin
Shqipëri: Opozita kujton 21 janarin

Në Tiranë opozita shqiptare përkujtoi sot katër të vrarët e ngjarjeve tronditëse të 21 janarit të vitit të shkuar. Fotot e mëdha të tyre në bulevardin kryesor pranë godinës së kryeministrisë, ishin vendi i homazheve ku u vendosën lule të shumta. Manifestimi ishte i heshtur dhe pa fjalime. Ndërsa më pas në një tjetër takim ku folën edhe familjarët e viktimave, kryetari socialist Edi Rama u shpreh se ishte i bindur se fale ndihmës së SHBA dhe përfshirjes së FBI në hetime, 21 Janari i viti të ardhshëm do të ishte i ndryshëm.

XS
SM
MD
LG