Lidhje

Studim: Media dhe varësia ndaj politikës në Shqipëri


Studim mbi varësinë e medias nga politika në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Në Tiranë, u publikua sot një studim, që zbuloi një varësi të madhe të medias ndaj politikës. Studiuesit Mark Marku dhe Blendi Ceka pohuan në punimin e tyre se për paradoks, është politika ajo që harton axhendën e medias dhe jo e kundërta. U monitoruan 14 media elektronike, tv dhe portale me audiencën më të lartë në Shqipëri gjatë fushatës së kaluar zgjedhore.

Studim mbi varësinë e medias nga politika në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG