Lidhje

Shtëpia e Kadaresë ndër më të vizituarat në Gjirokastër


Shtëpia e lindjes së shkrimtarit të shquar shqiptar Ismail Kadare është nga muzeumet më të vizituar në qytetin e gurtë të Gjirokastrës. Shtëpia është kthyer në një vend mikëpritës edhe për ngjarje të ndryshme të kulturës dhe letërsisë nga gjithë hapësira shqiptare.

Shtëpia e shkrimtarit Kadare ndër më të vizituarat në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG