Lidhje

Situata politike në Maqedoni

  • Isak Ramadani

Në Maqedoni po zvarriten reformat që burojnë nga marrëveshja e 2 qershorit, dhe kjo, sipas analistëve, mund të rrezikojë datën e zgjedhjeve të caktuar për më 24 prill. Kryeministri Nikolla Gruevski duhet që brenda disa ditësh të japë dorëheqje dhe të formohet qeverie re teknike.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG