Lidhje

Situata politike në Maqedoni


Në Maqedoni po zvarriten reformat që burojnë nga marrëveshja e 2 qershorit, dhe kjo, sipas analistëve, mund të rrezikojë datën e zgjedhjeve të caktuar për më 24 prill. Kryeministri Nikolla Gruevski duhet që brenda disa ditësh të japë dorëheqje dhe të formohet qeverie re teknike.

Maqedonia: Vazhdon zvarritja e reformave
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG