Lidhje

Situatë e vështirë për gazetarët në Kosovë


Në Kosovë, organizatat e gazetarëve thanë se gjendja e tyre vazhdon të mbetet e vështirë ndërsa ende vazhdojnë të përballen me ndikim të institucioneve, mungesë të qasjes në dokumentat zyrtare dhe kushte të vështira pune. Ata thanë se gazetarët po vazhdojnë të përballen me dhunë të ushtruar ndaj tyre dhe sfidë mbetet zbardhja e këtyre rasteve. Organizatat ndërkombëtare e kanë radhitur Kosovën në mesin e vendeve me liri të pjesshme të fjalës.

Gjendje e vështirë për gazetarët në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

XS
SM
MD
LG