Lidhje

Kosovë, konferencë kushtuar Skënderbeut


Kosovë, konferencë shkencore ndërkombëtare kushtuar Skënderbeut
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Në Kosovë, me veprimtari të ndryshme për gjatë tërë vitit po shënohet përvjetori i vdekjes së heroit kombëtar shqiptar Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Pjesë e këtyre veprimtarive ishte edhe Konferenca Shkencore Ndërkombëtare, kushtuar 550-vjetorit të vdekjes së Skënderbeut, me ç'rast u tha se figura e tij ishte pikënisje e shumë proceseve të mëdha për popullin shqiptar dhe udhërrëfyes për ndërtimin e shtetit të Kosovës.

Kosovë, konferencë shkencore ndërkombëtare kushtuar Skënderbeut
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG